Rüzgar Türbin Temelleri ve Kuleleri İçin Çözümler

BASF’nin Master Builders Solutions markası modern rüzgar enerji santrallerinin başarılı bir şekilde inşasına yardım ederek yenilenebilir ve alternatif enerjinin üretiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Hızla değişen yeni tasarımlara ve ilerleyen teknolojiye yanıt olarak, BASF uzmanları kıyıdaki ve açık denizdeki rüzgar türbini kurulumları ve yenilemelerinin zorluklarını karşılayan yüksek mukavemetli, ultra-dayanıklı ve yorgunluğa dirençli harçları yapmak için inşaat sektöründeki 100 yıldan fazla süre gelen tecrübelerini kullanmışlardır.

Açık deniz rüzgar türbini kurulumları son derece geniş, ağır ve ince uzun yapılardır. Temeller ve rüzgar türbini arasında sağlam bir yapısal bağ oluşturmak için suyun altında geniş çaplı grout işlemine ihtiyaç duyarlar. Yapıdaki bu hayati bağlar büyük dinamik kuvvetlere maruz kalırlar. BASF’nin MasterFlow 9500 yorulmaya dirençli grout harcının yüksek rüzgar ağırlıklarını, agresif sıcaklık değişikliklerini, dalga hareketlerini, titremeleri ve ciddi bükülme hareketlerini emmede kanıtlanmış yeteneği vardır.

Rüzgar Türbin Temelleri için ürettiğimiz çözümler hakkında daha fazla bilgi alın:

Rüzgar enerjisi için yorulmaya dirençli özel grout harcı çözümleri

MasterFlow 9500 grout harcının uygulamasının anahtar faydalarından birisinin 0oC kadar düşük sıcaklıklarda bile hızlı güç kazanımı olması rüzgar çiftliğinin hızlı, güvenilir ve ekonomik kurulumunu ve erkenden çalışmaya başlamasını ve yatırımda geri dönüşümü garanti eder.

Kıyıdaki rüzgar türbinlerinin güvenli ve dayanıklı kurulumları için, özel olarak formüle edilmiş yüksek performanslı MasterFlow 9300 harcı 2o’ye kadar düşük sıcaklıklarda uygulanabilir ultra yüksek dayanım ve yorulma dayanımı yüksek metal agregalı grout harcıdır. . MasterFlow 9300 uzun süreler boyunca mükemmel dayanıklılık gösterir ve ekonomik, güvenli ve hızlı bir kurulumu garanti eder.

Ultra yüksek dayanımlı, yorulmaya dirençli bir harç olan MasterFlow 9200, bütün Vestas kıyı türbin kurulumları ve türlerinin yapısal ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirildi. Malzeme soğuk havalarda bile yüksek erken dayanım göstermektedir ve rüzgar çiftliğinin mal sahipleri ve yatırımcıları için tüm projenin daha hızlı tamamlanmasına ve daha hızlı gelir elde etmesine olanak sağlar.

MasterFlow

 


İletişim

Özgün Özeren

Endüstri Satış Sorumlusu