Yeni Malatya Stadı Projesi

Yeni Malatya Stadı'nın epoksi zemin kaplaması, çatı ayaklarının sabitlenmesi, yüzey sertleştirme işlemleri, ıslak hacim su yalıtımı BASF'nin yapı kimyasalları markası Master Builders Solutions ürünleriyle yapıldı


Proje İsmi: Toki Malatya 25.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum İkmal İnşaatı

Proje Tarihi: 01.01.2016 - 01.06.2017

Lokasyon: Malatya
Endüstriyel Sektör: Sosyal Yapılar / Spor Yapıları

Projede Kullanılan Ürünler:


Yeni Malatya Stadı, Battalgazi ilçesinde 136.585 m² arazi üzerine inşa edilen stat, çim zeminden itibaren 6 kat yükseklikte bulunuyor. 25 bin seyirci kapasitesine sahip statın iç ve dış cephesinde kayısıyı andıran obje ve renkler kullanıldı. Son derece modern inşa edilen stadyumda, skorboard, restoran, kafeterya, VIP salonları, TV yayınlarının yapılacağı bölümler, basın bölümü, kapalı otoparklar, seyirci ve sporcu girişi gibi alanlar en uygun şekilde tasarlandı. Tabandan ısıtmalı sahanın olacağı statta engellilerin de rahatça kullanabileceği engelli koltuğu ve özel tuvaletler de bulunuyor.


BASF Yapı Kimyasalları markası Master Builders Solutions bu önemli projede tüm yapı kimyasalı ürünlerinde doğru ve hızlı ürün temini ile önemli bir çözüm ortağı oldu. Malatya Stadı'nın zemin kaplamasına geçilmeden önce altyapının iyileştirilmesi için özellikle tribünlerde silim işlemleri yapıldı. Rıhtlar çimento esaslı yapısal tamir harcı ile, zeminler ise epoksi tamir harçları ile düzeltildikten sonra, otopark, seyirci dolaşma alanı, fuaye alanları ve tribünler için farklı sistemlerde multilayer zemin kaplamaları yapıldı.


Malatya Stadyumu